10 nowych placów zabaw i 5 siłowni plenerowych – to kolejny pakiet inwestycyjny Gminy Sępólno Krajeńskie. Na wzbogacenie oferty rekreacyjnej samorząd pozyskał dofinansowania nie tylko z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, ale także z rządowego Programu Budowy Otwartych Stref Aktywności. Część obiektów już stoi. Pozostałe będą gotowe za kilka tygodni.

Place zabaw dla dzieci uzupełnią istniejącą już bazę takich obiektów. Część z nich powstaje w nowych lokalizacjach. Inne z kolei będą w miejscach gdzie place niegdyś już istniały. W tych przypadkach stare i zniszczone urządzenia są wymieniane na nowe, bardziej trwałe zestawy. Teren wokół placów jest też na nowo porządkowany. „To są zadania bardzo oczekiwane przez naszych mieszkańców. To oni sami zgłaszali potrzebę takich inwestycji” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Część zadań została już zrealizowana. Nowe place działają w Iłowie, Lutówku, Niechorzu, Skarpie, Wałdówku, Wiśniewce, Wysokiej Krajeńskiej i w Zbożu. Dwa kolejne place powstaną w Sępólnie Krajeńskim na osiedlu Jana Pawła II oraz w obrębie ulicy Parkowej i Lipowej. W tych lokalizacjach działają już siłownie plenerowe. Podobne obiekty powstały też w Niechorzu, Piasecznie i Skarpie. Są one zlokalizowane przy zbudowanych tam wcześniej placach zabaw lub boiskach. W tej chwili łącznie w całej gminie jest już 6 siłowni i 34 place zabaw dla dzieci. Obiekt rekreacyjny istnieje w każdym sołectwie.

 

 

fot: UM w Sępólnie Krajeńskim