Niecodzienne obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet przygotowuje Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. 8 marca na ulicach miasta pojawi się zabytkowy autobus, którego pasażerowie będą składali życzenia wszystkim napotkanym po drodze paniom. Początek akcji już o godzinie 9.00

Zabytkowy autobus to Jelcz 043, nazywany niegdyś „Ogórkiem”. Dzięki temu pojazdowi na moment przeniesiemy się do czasów PRLu, gdy Dzień Kobiet był celebrowany w sposób szczególny i zdecydowanie inny niż obecnie. Będą mężczyźni w strojach z epoki, będą też inne niespodzianki. „Wszystkiego zdradzić na razie nie możemy” – mówi Michał Pick, z Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. „Jako organizatorzy możemy jednak zagwarantować wiele niezapomnianych wrażeń” – dodaje Pick.

Autobusem będzie można przejechać się za darmo. Pojazd wyruszy z placu przed CKiS i będzie przemierzał ulice miasta, zatrzymując się w wybranych miejscach. Wskazane jest aby biorący udział w zabawie przebrali się w eleganckie w stroje z epoki PRLu.

grafika: CKiS w Sępólnie Krajeńskim