Do końca maja będzie gotowy pierwszy etap modernizacji miasteczka rowerowego w Sępólnie Krajeńskim. Obiekt przechodzi gruntowny remont. Docelowo będzie on służył nie tylko rowerzystom, ale także spacerowiczom oraz miłośnikom jazdy na rolkach i wrotkach.

Sępoleńskie miasteczko rowerowe położone jest w części rekreacyjnej miasta. Lata świetności ma już za sobą. Zwrócili na to uwagę mieszkańcy, decydując o jego odnowieniu w głosowaniu nad budżetem obywatelskim. Część prac wykonano już wcześniej. Teraz realizowany jest kolejny etap modernizacji obiektu. Układane są nowe nawierzchnie, niebawem pojawi się także oznakowanie pionowe i poziome, takie samo, jakie można spotkać na prawdziwej drodze.

„Będzie to miejsce nie tylko służące do tego, żeby uczyć naszych małych mieszkańców bezpiecznej jady na rowerze, ale także miejsce wypoczynku i rekreacji dla wszystkich, ponieważ całe miasteczko rowerowe mieści się w kompleksie przy rzece Sępolence, gdzie jest dużo zieleni, gdzie jest plac zabaw i siłownia plenerowa” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Wartość prac wykonanych w tym roku to 100 tysięcy złotych. Rewitalizacja tego obszaru będzie kontynuowana również w roku przyszłym.

fot. serwissamorzadowy.eu