Po raz kolejny miasto Człuchów zostało uhonorowane tytułem Złota Gmina na 5!. To prestiżowe wyróżnienie przyznaje Szkoła Główna Handlowa na podstawie wcześniej przeprowadzonych badań. Samorząd Człuchowa odbiera tę nagrodę już trzeci rok z rzędu.

Ranking prowadzony jest już od 10 lat. Ocenia się w nim przygotowanie samorządu do obsługi potencjalnego inwestora. Badania prowadzone są anonimowo. Tak zwany tajemniczy klient sprawdza zawartość strony internetowej, jakość obsługi na miejscu, a nawet umiejętność prowadzenia rozmowy z klientem biznesowym w języku obcym. „Tytuł Gmina na 5! otrzymaliśmy po raz trzeci. Po raz drugi natomiast otrzymaliśmy tytuł Złota Gmina na 5!. Jesteśmy w gronie pięciu najwyżej ocenionych samorządów w kraju” – mówi Ryszard Szybajło, Burmistrz Człuchowa.

Przyznanie tytułu ma charakter prestiżowy. Nie idą za tym żadne gratyfikacje finansowe. Zdaniem władz miasta, odkąd Człuchów znalazł się w gronie krajowych liderów, zainteresowanie terenami inwestycyjnymi w mieście znacznie wzrosło. Uczestnictwo w procesie certyfikacji jest bezpłatne.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu