BIEG FARMERA – NASI W CZOŁÓWCE

17 wrz, 2018 | Przechlewo

224 zawodników sklasyfikowano na mecie tegorocznego Biegu Farmera. Impreza ta w miniony weekend odbyła się w Przechlewie koło Człuchowa. Najlepszym zawodnikiem naszej gminy był Dariusz Szopiński, który na 7 kilometrowym dystansie zajął 3 miejsce.

Bieg Farmera to wyścig przełajowy. Jego trasa wiedzie przez drogi i dukty leśne wokół Przechlewa. Największą atrakcją dla zawodników są przeszkody wykonane ze słomy. Wszyscy sportowcy startują razem. Dopiero na trasie podejmują decyzję o wyborze drogi. Może to być krótszy – 7 kilometrowy odcinek lub dłuższy 13 kilometrowy. Bieg farmera odbył się w Przechlewie już po raz drugi. Jego organizatorem jest GoodValley Polska, firma z branży rolno – spożywczej mająca swoją siedzibę w Gminie Przechlewo. W wyścigu na dystansie 13 km zwyciężył Łukasz Wirkus z Lęborka. II miejsce zajął Denis Guzowski reprezentujący Szkołę Policji w Szczytnie. III był Dariusz Guzowski z Borzytuchomia. Wśród kobiet najlepsza była Antonina Wirkus ze Szczecinka. W klasyfikacji ogólnej zajęła ona IV miejsce. Najlepszy reprezentant Gminy Przechlewo na tym dystansie to Stefan Wojtas. Na mecie był on 5. W wyścigu na 7 km wygrał Tomasz Zblewski z Lęborka. II miejsce zajął Krzysztof Paprocki ze Śliwic. III był Dariusz Szopiński z Przechlewa. On też był najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem gminy Przechlewo. W klasyfikacji pań na dystansie 7 km zwyciężyła Marlena Pawłowska z Człuchowa.

fot: UG Przechlewo